Firar med lite sött

Sport2013-10-16 17:11

Först och främst är det skönt att efter några turbulenta dagar, med många kommentarer och oroligheter från er läsare, nu är klart och framförallt offentligt att jag tillsammans med den rutinerade räven, samt fadern till bloggen, Adam Savonen kommer styra hockeyskutan.

Det känns givetvis mycket inspirerande och roligt, men också lite skrämmande då föregångarna stått för ett starkt arbete och tillsammans med er läsare gjort bloggen till det flaggskepp det idag är. Men jag är trots allt inte orolig för framtiden. Känslan är minst sagt väldigt positivt bubblande och jag vet att vi bloggare tillsammans med er läsare kommer få en minst sagt rolig tid tillsammans.

Vill också i förväg passa på och tacka Elin Ala för att hon ställer upp/kommer ställa upp och assistera här på bloggen. En extra trygghet för bloggen, mig, Adam och er läsare.

Till sist vill jag bara säga att vi passar på att fira lite idag. Först och främst för Hockeybloggens nystart men framförallt för att den i år (9 oktober för att vara exakt) firar 7 år.

Så till er hockeyälskare: ta gärna en kaffekopp eller annan kalasdryck hemma i TV-soffan och fira med oss i kväll!

// Arvid M