Print Rapportera felRapportera fel Dela på Facebook
Köksgruppen bestående av Yvonne Lenman, Arne Åhman, Hjördis Jakobsson. Göte Hedman och Nils-Erik Mattson kokade ihop 45 liter köttsoppa och fick en stor eloge av höstmötesdeltagarna för en god måltid. Foto: BERNDT KARLSSON

Köttsoppa till hundra

Många anledningar att lockas till PRO:s höstmöte.

I måndags, 22 oktober, var det dags för PRO-föreningen i Arvidsjaur att hålla sitt årligen återkommande höstmöte.

Ett hundra personer medverkade i sammankomsten som innehåll såväl en verksamhetsgenomgång och presentation av budgetförslaget som trivsam samvaro med köttsoppa, livemusik, allsång, lotterier och kaffe. Allsången var verkligen uppskattad.

Köksgruppen bestående av Yvonne Lenman, Arne Åhman, Hjördis Jakobsson. Göte Hedman och Nils-Erik Mattson kokade ihop 45 liter köttsoppa och fick en stor eloge av höstmötesdeltagarna för en god måltid.

Publicerad 2012-10-24

Läs våra kommentarsregler

Reaktion

Vad tycker du?