Seriöst företag sökes för att hand om följande tjänster:
* Att säkert förvara mina pengar och ge bra ränta. Jag kräver hög servicenivå och är beredd att betala för detta. Jag vill ha personligt och seriöst bemötande när jag talar med de jag anlitar. Jag förväntar mig att ni hela tiden överträffar mina förväntningar.
* Ni tar emot mina pengar, när jag vill göra mina insättningar, på en tid som passar mig. Jag vill inte mötas av en maskin.
* Det är osäkert om jag överlever till min pension, så tjata inte om orangea kuvert. Jag tar själv ansvar för att placera pengarna och är medveten om vad detta innebär.
* Jag har inget intresse av fondsparande. Jag förväntar mig att någon sköter detta som är bättre kvalificerad än jag. Jag kräver att ni har erfaren personal anställd.
* Jag har inte tid att springa företagets ärenden. Jag betalar för att ni skall sköta era tjänster. Jag accepterar inte att göra detta gratis åt er.
* När företaget debiterar mig för tjänster förväntar jag mig att detta aviseras!
* När jag söker upp ert företag, så ska det inte behöva ta hela dagen för att utföra ärendet jag betalt ert företag att sköta. Min tid är dyrbar och det förväntar jag mig att ni ska respektera.
* Jag respekterar att ert företag drivs i vinstsyfte men som seriöst företag så förväntar jag mig att ni håller er till sanningen och vill inte bli pumpad full med lögner i eget vinstsyfte, när jag skall investera i mitt sparande.
* När ni genomför förbättringar inom ert företag ska inte detta innebära mer arbete för mig.
* Det företag som uppfyller mina krav är välkommet att ta hand om mina bankaffärer.
Mångmiljonär
Rapportera fel







Bilar till salu i Skellefteå